Stefan Svitek (trener Wisły Can-Pack Kraków): – Jesteśmy zadowoleni z tego pierwszego zwycięstwa w ćwierćfinałach. Znów pokazaliśmy, że możemy grać dobrze w obronie i to dzięki niej wygraliśmy mecz. Dobrze rozpracowywaliśmy pozycje, ale nie rzucaliśmy zbyt dużo z dobrych sytuacji.  Nad tym jeszcze będziemy musieli popracować na treningach. Jestem zadowolony z gry defensywnej i to pomogło w wygraniu dzisiejszego meczu.

Krzysztof Szwej (trener Ślęzy Wrocław): – Gratuluję drużynie Wisły zwycięstwa. Dla nas ten mecz to była nauka, tak jak każdy mecz z Wisłą. To było już nasze trzecie spotkanie w tym sezonie i chcemy z tej nauki jak najwięcej wyciągnąć. Dziękuję dziewczynom z mojego zespołu, bo włożyły dużo serca w ten dzisiejszy mecz. Na pewno nie wszystko wyszło, ale wiele rzeczy było dobrych i pozytywnych. Przede wszystkim to, że w jednej z kwart udało nam się zatrzymać Wisłę na szesnastu punktach, a w kolejnej na trzynastu, co nie jest proste bo wiemy jakim potencjałem i jakimi świetnymi zawodniczkami Wisła dysponuje.

Agnieszka Śnieżek (zawodniczka Ślęzy Wrocław): – Chciałam pogratulować zespołowi z Krakowa. Tak jak trener dobrze powiedział była to dla nas bardzo dobra lekcja. Myślę, że każda z nas wyciągnie właściwe wnioski i wspólnie pracując na treningach, gdzieś gdzie mamy trochę tego czasu do piątku, będziemy mogły się bardzo mocno Wiśle postawić.

Allie Quigley (zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków): – Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że rozpoczynamy grę w play-offach. Ważna jest agresywna gra obronna i wydaję mi się, że dziś z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej. Chcemy grać jeszcze lepiej w nadchodzących spotkaniach i cały czas iść w górę.

UDOSTĘPNIJ