26-letnia amerykańska rozgrywająca Chloe Wells została nową zawodniczką Wisły Kraków. Parafowana umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2019/2020.

Chloe Lynn Wells urodziła się 4 listopada 1992 roku w Fontanie w Hrabstwie San Bernardino w Kalifornii, mierzy 173 centymetry wzrostu i występuje na pozycji rozgrywającej.

– Jestem bardzo zadowolona z możliwości gry w silnej lidze. Czuję się zaszczycona podpisaniem umowy z takim klubem jakim jest Wisła, klubem z ogromną historią i niezliczonymi sukcesami. Dziękuję bardzo menadżerowi klubu i trenerowi za zaufanie. Nie mogę się już doczekać przyjazdu to pięknego miasta Kraków. Do zobaczenia – powiedziała po złożeniu podpisu pod umową Wells.

Wells po zakończeniu uczelni Duke gdzie występowała w lidze NCAA przeniosła się Brazylii gdzie w sezonie 2014/2015 reprezentowała barwy APAB Barretos. Po bardzo udanym sezonie przeniosła się na Półwysep Iberyjski grając dla ekipy Iraugri Azkoitia. W trakcie tego sezonu przeniosła się do Czech gdzie przez półtorej sezonu występowała w drużynie DSK Basketball Nymburk.

W minionym sezonie Chloe Wells wystąpiła w łącznie w 24 oficjalnych meczach (16 – liga czeska, 8 – FIBA EuroCup Women), na parkiecie spędzała średnio 24 minuty notując w tym czasie 16.8 punktów oraz po 4 zbiórki, asysty i przechwyty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

📝👌 Amerykańska rozgrywająca 🇺🇸 Chloe Wells zawodniczką Wisły Kraków‼️💪🔵⚪️🔴

Post udostępniony przez Wisła CANPACK Kraków (@wislabasket)

W Wiśle Kraków Chloe Wells występować będzie z numerem 20.

Aktualny skład Wisły Kraków: Magdalena Ziętara, Katarzyna Trzeciak, Gabija Meškonytė, Anna Jakubiuk, Chloe Wells.

UDOSTĘPNIJ